php.hr
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
12.12.2019., 19:43
1878 Postova 1000 Tema 442 Članova
Najnoviji Član: medolino
php.hr  |  Miscellaneous  |  Oglasi  |  WEbStart « natrag naprijed »
 Str: [1]
Autor Tema: WEbStart  (Posjeta: 4860 )
c0dr3x
PHP Programer

Profil WWW
« : 18.04.2007., 08:36 »

Evo napokon i kod nas malo kvalitetnijih konferencija...
Mogu samo reci....

Joel Spolsky - Joel on software
Ilija Studen - activeCollab
Tomislav Kovač - Futuria.hr

ja idem  Shocked hehehe  Laughing

----

Citat:
Web.Start je prva domaća konferencija posvećena isključivo razvoju Web aplikacija, te Web startupima. Konferencija se održava 17. i 18. svibnja 2007. u Novinarskom domu u Zagrebu, a organizator konferencije je Udruga za poticanje softverskog i online poduzetništva Initium.

WEB.Start, Zagreb 17-18.05

ako sam strpao u krivi forum premjestite...

cheerz  Wink
« Zadnja izmjena: 29.03.2009., 18:31 ttc » Evidentirano
cartmanlee
Novi član
*

Spol: Muški

Profil WWW
« Odgovor #1 : 23.05.2007., 06:32 »

i? nema komentara kako je bilo  Cool ?
Evidentirano

woss
Novi član
*

« Odgovor #2 : 24.05.2007., 14:48 »

Nitko da se javi.....Pričajte ljudi kak je bilo...
Evidentirano
c0dr3x
PHP Programer

Profil WWW
« Odgovor #3 : 30.05.2007., 10:05 »

e sori kaj kasnim sa odgovorom, imam malu guzvu u firmi...

daklen, WebSTART...

bilo je iznenadjujuce dobro, odaziv ljudi bio poprilican (u predavaoni cca. 60-70) koji su uglavnom cirkulirali na i sa prezentacija.

Prvi dan je bio meni osobno bolji jer je bio TechDay, prezentirali su se domaci i regionalni web2.0
sajtovi. Bilo je govora i o malo ozbiljnijim rjesenjima kao npr. OnlineOS od firme Ouroboros.

Joel Polsky je govorio o svojim pravilima za bolji kod The Joel Test: 12 Steps to Better Code, za koja osobno mislim da su super ali tesko primjenjiva na nasim podrucjima (7,8,9,10), sto zbog razno raznih mogucnosti a sto zbog .... koje cega, mislim da nije u redu dovrsit recenicu Wink.

Marko Rakar a.k.a. mrak je govorio o metodologiji, koju je, ako sam dobro shvatio, sam razvijao kroz niz godina, o definiranju prodajnih cijena usluga, odnosno proizvoda (moram priznat da nisam sve pratio jer dosta tog nisam skuzio a morao sam pisat nekaj za firmu).

Luka Abrus M$ dude Laughing, je govorio o beta Silverlight platformi, satro konkurencija Flex-u.

I dakako kolega i suradnik Bozo Juretic iz Ouroborosa, je izlozio viziju njegove firme o internet platformi koja objedinjuje interoperabilnost mase srevisa i usluga razvijenih u samom sustavu. Kroz prezentaciju je prikazao smo screenshot-ove i moram reci da izgleda booooleeesnoooo. U pauzi sam razgovarao s njim i pitao ga dali postoji nejgdje mogucnost demo preview-a pa mi je rekao da ce mi slozit nekaj i poslat link.
Ako bude bilo javno dostupno postat cu i link pa da vidite kaj to je Wink.

Bili su tu jos Nikola Denic iz Srbije koji je govorio Rich Internet Aplikacijama (RIA) i njihovom statusu na internet sceni, Marko Bijelić iz BIH (i Rumunjske) po struci strucnjak za informaticku arhitekturu, Dalibor Gotic iz HSM Informatike govorio je o Flaxu i Apollo-u*.

Apollo
Citat:
Apollo je kodno ime za "cross-platformsku" tehnologiju razvijenu od strane Adobe-a koja omogućuje razvojnim inženjerima unaprijeđenje postojećih web vještina (Flash, Flex, HTML, JavaScript, Ajax) za razvoj i instalaciju bogatih internetskih aplikacija (RIA) na desktop.

Bilo je tu jos sveg i svaceg, masa blogera Laughing i zanimljivih prica Wink...

uglavnom moram ici radit, a ostatak reporta cete imat prilike procitat na mom blogu, kad ga upogonim Laughing (zaintrigirali me ova ekipa sa konferencije)

nis do neki drugi put Wink
Evidentirano
 Str: [1]
php.hr  |  Miscellaneous  |  Oglasi  |  WEbStart « natrag naprijed »
    Skoči na: